Czym są uchwyty do monitora? Ramiona monitora i ich zalety | Blog Ergotest

  poprzedni wpis następny wpis  

Ramiona monitora — co warto o nich wiedzieć?

2023-06-14

Ramiona monitora — co warto o nich wiedzieć?

Jak powinno wyglądać nowoczesne miejsce pracy? Ramiona na monitory to akcesoria, które bez wątpienia powinny się w nim znaleźć. Prawidłowa pozycja ciała zgodna z ergonomią ma realny wpływ na samopoczucie pracowników w czasie pracy oraz ich zdrowie. Sprawdź, jakie korzyści niesie korzystanie z ramienia do monitora na ścianę oraz ramienia na biurko na monitor i laptopa.
Sprawdź, dlaczego warto inwestować w ramiona na monitory? Sprawdź, co warto o nich wiedzieć i jakie niosą korzyści dla osób pracujących przed komputerem.

Spis treści:

Czym są ramiona do monitorów?

Ramiona do monitorów nazywane też uchwytami do monitora, to konstrukcje z regulacją wysokości oraz odległości, które montuje się do brzegu stołu lub biurka. Ich głównym zadaniem jest zoptymalizowanie miejsca pracy poprzez dopasowanie położenia monitora według indywidualnych potrzeb. Najczęściej ramie do monitora występuje w opcji pojedynczej, ale profesjonalni producenci posiadają w sprzedaży również produkty, optymalizujące warunki pracy, w których wykorzystuje się jednocześnie dwa monitory.

Większość uchwytów do monitora umożliwia regulację jego wysokości oraz pozwala w łatwy sposób wyregulować kąt ustawienia monitora lub monitorów.

Jakie korzyści niesie stosowanie uchwytów na monitory?

Korzystanie z ramion na monitory i laptopy niesie za sobą duże korzyści i można je odczuwać bezpośrednio po dokonaniu zmian w miejscu pracy. Sprawdź, na co mają one wpływ:

  • Ulepszenie wygody w pozycji siedzącej — szeroki zakres regulacji podstawy w ramieniu do monitora, to pewność, że bez względu na pozycję ciała monitor lub monitory będą znajdowały się w bezpiecznej odległości od wzroku. Prawidłowo dopasowane ramię sprawi, że stanowisko pracy będzie dopasowane do potrzeb pracownika w 100 procentach.
  • Optymalizacja wydajności umysłowej — praca przy kilku monitorach jednocześnie wymaga większego skupienia, ale też zwiększa wydajność, dzięki lepszej dostępności do dokumentacji, edytorów itp. Dopasowane ramie na monitor pozwala zatem zwiększyć wydajność umysłową i ma wpływ na czas wykonywania poszczególnych czynności.
  • Zwiększenie swobody ruchów — bez względu na to, w jakiej pozycji ciała najczęściej pracujesz, Twoja praca przed ekranem będzie wygodna. Dzięki profesjonalnym akcesoriom z łatwością dopasujesz ich ustawienia do własnych potrzeb, bez względu na to, czy akurat prowadzisz prezentację w sali konferencyjnej, czy też pracujesz na stojąco.

Dlaczego warto zamontować ramię na monitor i laptop?

Optymalne warunki pracy to przede wszystkim lepsza wydajność i koncentracja podczas pracy. Dobrze wyposażone miejsca pracy, zwłaszcza gdy przy komputerze spędza się powyżej sześciu godzin dziennie, mają kluczowy wpływ na zdrowie pracowników oraz ich samopoczucie. Wymuszanie nienaturalnych pozycji ciała w czasie pracy, może być spowodowane niedopasowaniem wysokości biurka, fotela lub brakiem odpowiednim akcesoriów, które wspomagają utrzymanie prawidłowej postawy ciała. W taki sposób naraża się pracowników na wady postawy, przewlekły ból kręgosłupa lub stawów. I właśnie z tego powodu warto zadbać o to, by praca przy komputerze odbywała się w wygodnej pozycji, która jest zgodna z indywidualną ergonomią. 

Zwiększ ergonomię pracy przy komputerze, montując ramię do monitora na biurko

Solidne ramię na monitor zaprojektowane przez markę z ogromnym doświadczeniem to pewność, że dopasowanie ustawień do indywidualnych potrzeb będzie możliwe bez natknięcia się na jakiekolwiek trudności. Zadbaj o to, by Twoi pracownicy mieli prawidłowe warunki pracy. Powinno Ci na tym zależeć, jeśli jesteś pracodawcą, ponieważ do wyspecjalizowana kadra, która reprezentuje Twoją firmę, dba o realizację założeń miesięcznych, kwartalnych oraz rocznych. Ramiona do monitorów to akcesoria, które bez wątpienia sprawdzą się w każdej firmie, w biurze oraz w czasie pracy w trybie w home office. Warto je stosować zarówno w czasie aktywności zawodowej, jak i wtedy, gdy korzysta się z komputera lub laptopa w celach hobbistycznych. 

Wybierz sprawdzonego dostawcę akcesoriów do komputerów i laptopów

Poznaj profesjonalne akcesoria, które poprawią ergonomię w miejscu pracy i realnie wpłyną na wydajność całej kadry. Dopasuj warunki pracy do potrzeb pracowników z ramionami do monitora na biurka od renomowanych producentów. Dopasuj ich wielkość, funkcję oraz sposób montażu, by praca nie narażała pracowników na utratę zdrowia oraz powstawanie przewlekłych dolegliwości. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz otrzymać więcej informacji lub wykonać audyt miejsca pracy.   

Zachęcamy również do obserwowania naszych kanałów w mediach społecznościowych:

Facebook Instagram Linkedin Youtube

 

FAQ

Jakie korzyści niesie stosowanie ramion na monitory?

Korzyści obejmują poprawę wygody w pozycji siedzącej, optymalizację wydajności umysłowej, zwiększenie swobody ruchów oraz redukcję ryzyka wad postawy i bólu kręgosłupa.

Jakie rodzaje ramion do monitorów są dostępne?

Dostępne są ramiona pojedyncze oraz podwójne, z różnymi opcjami regulacji wysokości, kąta nachylenia i odległości.

Czy ramiona do monitorów pasują do wszystkich typów biurek?

Ramiona do monitorów są projektowane tak, aby pasowały do różnych typów biurek, ale nie wszystkie ramiona będą pasować do każdego biurka. Ważnym czynnikiem wpływającym na kompatybilność jest rodzaj montażu. Ramiona montowane na krawędzi wymagają biurka z wystarczającą przestrzenią na krawędzi, aby można było zamocować klamrę, a grubość krawędzi biurka musi być zgodna z zakresem klamry. Z kolei ramiona montowane przez otwór (grommet) wymagają biurka z otworem, przez który można przeprowadzić śrubę mocującą. Większość ramion jest więc uniwersalna, jednak warto sprawdzić specyfikacje producenta, aby upewnić się, że będą kompatybilne z danym biurkiem.


Zobacz także