Ergonomia

97% pracowników biurowych cierpi na problemy zdrowotne związane z ich środowiskiem pracy. Przyznają oni, że ich praca jest przez to znacznie trudniejsza. Pracownicy biurowi martwią się z powodu problemów ze wzrokiem, bólami głowy i wzrostem masy ciała wynikającymi ze złej organizacji stanowiska i siedzącym trybem pracy. 2 na 5 pracowników prosiło pracodawcę o poprawę stanowiska pracy – jednak nadal czekają na wdrożenie zmian. Szefowie nie robią wystarczająco dużo, aby pomóc pracownikom uniknąć problemów zdrowotnych w miejscu pracy.
Dolegliwości pracowników
Plan przykładowego szkolenia
Zdrowsza praca biurowa
Dostosowane do potrzeb firmy szkoelnie przeznaczone jest dla pracowników biurowych. Zawartość merytoryczna dobrana jest w sposób przemyślany i uporządkowany, uwzględniający trendy w zakresie zdrowej pracy oraz obowiązujące przepisy prawne.
Aktywny udział pracowników w warsztatach zapewnia lepsze zrozumienie treści.
Pracownicy dowiedzą sie jak powinno wyglądać ich stanowisko pracy niezależnie od tego czy pracują w domu czy w biurze. Krótka rozmowa na temat anatomii kręgosłupa (włączamy do rozmowy osoby biorące udział w warsztacie, nagroda dla osoby najbardziej aktywnej)
a) Czynnik posturalny jako przyczyna problemów bólowych kręgosłupa szyjnego.
b) Podstawy ergonomii pracy. Właściwa pozycja fotela i ustawienie monitora w czasie pracy w pozycji siedzącej.
c) Prewencja przeciążeń kręgosłupa z wykorzystaniem piłki rehabilitacyjnej i poduszki sensomotorycznej oraz półwałka lędźwiowego.
d) ćwiczenia
Czas trwania spotkania: 60 min




Prowadząca
Mgr Joanna Rogalska
Fizjoterapeutka
nr prawa wykonywania zawodu 11126
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie
Swoją pasję podróżniczą wiąże ze zdobywaniem nowych umiejętności w zawodzie fizjoterapeuty i masażysty. Jest uczestnikiem wielu kursów zawodowych organizowanych w Polsce i za granicą, poszerzających wiedzę w nowych metodach skutecznej pomocy pacjentom, szczególnie z problemami ortopedycznymi i psychosomatycznymi. Na człowieka patrzy w sposób holistyczny, bo wie jak ważne jest ciało, a nie tylko jego fragment. Aby osiągnąć sukces w leczeniu, bierze pod uwagę strefę emocjonalną pacjenta.
Terapeuta manualny z ponad dwunastoletnim doświadczeniem klinicznym.